1 lipca 2021 r. przypada trzeci etap wymiany kas rejestrujących. Kasy fiskalne online zobowiązani są posiadać podatnicy wymienieni w art. 145b ust. 1 ustawy o VAT. 

Od 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online będą musieli posiadać przedsiębiorcy m.in:

  • kosmetyczki,
  • fryzjerzy,
  • budowlańcy,
  • siłownie oraz kluby fitness 

Terminy wprowadzenia kas fiskalnych online określone zostały w rozporządzeniu wydanym przez Ministra finansów z 10.06.2020 roku w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących posiadających elektroniczny lub papierowy zapis kopii.

Formalności przy wprowadzeniu kasy rejestrującej online.

Przedsiębiorca wymieniający kasę fiskalną na kasę rejestrującą online musi zakupić urządzenie, które posiada potwierdzenie od prezesa GUM (Głównego Urzędu Miar). Następnie trzeba zawrzeć umowę z  serwisantem, który posiada wymagane uprawnienia.  Kolejno trzeba  zadbać o bezpieczne oraz stałe łącze wifi z Internetem. A na koniec przeprowadzić proces instalacji, jak również fiskalizacji kasy, przy serwisancie.

Co robić ze starą, tradycyjną kasą fiskalną?

W momencie zarejestrowania kasy fiskalnej online, następuje obowiązek wyrejestrowania starej kasy. Przedsiębiorca, aby to uczynić, musi złożyć w Urzędzie Skarbowym wniosek o wyrejestrowanie kasy fiskalnej z ewidencji.  

Ulga podatkowa na wymianę kasy fiskalnej. 

Przedsiębiorcy, którzy wymieniają kasę fiskalną mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Wynosi ona 90 % ceny zakupu, pod warunkiem, że nie przekracza 700 zł . W przypadku gdy kwota ulgi jest w okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik ma prawo   do zwrotu ich różnicy na rachunek bankowy, lub do odliczenia od podatku należnego tej różnicy za następne okresy rozliczeniowe, pod warunkiem że zakup kas rejestrujących nastąpił nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia tej ewidencji.

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online

Już niedługo kasy fiskalne online będą musiały stosować wszystkie branże. Kasy fiskalne z elektronicznym zapisem kopii, będzie można nabyć tylko do grudnia 2022 roku włącznie. Od 2023 roku można będzie już tylko kupić kasę fiskalną online. Branże, które nie zostały objęte obowiązkową zmianą kas fiskalnych na te online, mają sposobność używania tradycyjnych kas do momentu potrzeby wymiany pamięci lub ich wyeksploatowania.

 
 

Reklama

ZAPRASZAMY

DO NASZYCH POKOI

POKOJE.ZAKOPANE.PL

Statystyki strony

6410410
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Od początku
1808
4247
23440
6349247
116473
167152
6410410