Dnia 20 maja 2021r w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości przy ul. Gimnazjalnej 1 w Zakopanem odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Cechu. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze dokonało wyboru władz cechowych na  kadencję 2021-2025r.

Prezesem Zarządu został wybrany Franciszek Kaletka .

W skład Zarządu Cechu zostali wybrani Kazimierz Dudzik, Maciej Rzankowski, Kazimierz Chyc, Bogdan Głowacki, Edward Chyc -Magdzin, Andrzej Król. Zastępcami członków Zarządu zostali Andrzej Lassak i Michał Kassowski.

Na swoim pierwszym posiedzeniu w dniu 27.05.2021r członkowie Zarządu postanowili, że  Zarząd w kadencji 2021-2025r  będzie działał w następującej składzie:

Prezes Zarządu- Starszy Cechu - Franciszek Kaletka,

Zastępca Prezesa - Podstarszy Cechu -  Kazimierz Dudzik,

Zastępca Prezesa - Podstarszy Cechu - Kazimierz Chyc

Sekretarz - Maciej Rzankowski,

Skarbnik - Andrzej Król

Członek - Bogdan Głowacki

Członek - Edward Chyc -Magdzin

Zastępcami członków Zarządu zostali Andrzej Lassak i Michał Kassowski.

Walne Zgromadzenie wybrało Komisję Rewizyjną w składzie : Andrzej Jarząbek, Stanisław Topór, Marta Tylka. Zastępcami członków Komisji Rewizyjnej zostali Władysław Halczak oraz Elżbieta Klimowicz-Pietrzyk.

Wybrano również  Sąd Cechowy w składzie: Edward Staszel, Bartłomiej Chyc-Magdzin, Józef Piech. Zastępcami członków Cechu zostali Piotr Majerczyk oraz Gabriela Kucharzak.

W trakcie Walnego Zgromadzenia dokonano wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla rzemieślników. Związek Rzemiosła Polskiego na wniosek Zarządu Cechu RRiP w Zakopanem przyznał odznaczenia :

• Złoty medal im. J.Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego – dla  Stanisława Topora
  • Srebrny medal im.J.Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego – dla  Władysława Halczaka,  Bartłomieja Chyc-Magdzin,  Andrzeja Lassaka
  • Złotą odznakę za szkolenie uczniów w rzemiośle - dla  Edwarda Staszel
  • Srebrną odznakę za szkolenie uczniów w rzemiośle - dla Michała Kassowskiego
  • Honorową odznakę Związku Rzemiosła Polskiego - dla  Elżbiety Klimowicz Pietrzyk
  • Nagrodę  Kapituły Konkursowej Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie „Małopolski Rzemieślnik Roku 2020r” „ – dla Edwarda Staszel
  • Statuetkę Św. Józefa – za zasługi dla rozwoju rzemiosła Zakopanego – dla Prezesa Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu Tadeusza Szewczyka

Wręczono również pamiątkowe dyplomy za długoletni staż członka Cechu w Zakopanem :

• dla Franciszka Kaletki za 50 lat członkostwa w Cechu RRiP w Zakopanem
  • dla Józefa Piecha za 40 lat członkostwa w Cechu RRiP w Zakopanem
  • dla Edwarda Chyc-Magdzina za 30 lat członkostwa w Cechu RRiP w Zakopanem
  • dla Bogdana Głowackiego za 25 lat członkostwa w cechu RRiP w Zakopanem

Na szczególną uwagę zasługuje przyznana nagroda dla P. Edwarda Staszel, który został wyróżniony nagrodą dla „Małopolskiego Rzemieślnika Roku 2020”. Wszyscy nagrodzeni otrzymali gratulacje i wyrazy uznania za swoją pracę na rzecz rzemiosła.

6092071