Luzowanie obostrzeń w Polsce - 1 maja

- Od 1 maja umożliwiona będzie część aktywności sportowych na świeżym powietrzu, ale także w części obiektów zamkniętych .Kryte obiekty sportowe i baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży będą mogły mieć obłożenie na poziomie 50 proc. Obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą w limicie do 50 osób.

Luzowanie obostrzeń w Polsce - 4 maja

Galerie handlowe

- Od 4 maja w reżimie sanitarnym do pełnej działalności wrócą galerie handlowe, sklepy budowlane, sklepy meblowe i handel detaliczne . Będą one otwarte w reżimie sanitarnym - 1 osoba na 15 m kw.

Kultura i sztuka

Galerie sztuki i muzea zostaną otwarte w reżimie sanitarnym - 1 osoba na 15 m kw.

Kościoły

Miejsca kultu religijnego również będą objęte obostrzeniami w postaci możliwości uczestnictwa w nabożeństwa 1 osoby na 15 m kw.

Edukacja

Do szkół po przerwie majowej wrócą też dzieci z klas 1-3

Luzowanie obostrzeń w Polsce - 8 maja

Otwarte zostaną hotele z maksymalnym obłożeniem na poziomie do 50 proc. W obiektach nie będą mogły być otwarte strefy restauracyjne oraz wellness&spa.

Luzowanie obostrzeń w Polsce - 15 maja

Maseczki

Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Na razie bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

 Gastronomia - częściowe otwarcie barów i restauracji .Usługi gastronomiczne będzie można świadczyć również wewnątrz lokali gastronomicznych w reżimie sanitarnym - zapowiedział. Oznacza to, że wciąż wymagane będzie by m.in. zachowany został bezpieczny dystans między stolikami, oraz limit osób na stolik.

Kina i teatry

Otwarte zostaną kina i teatry - na świeżym powietrzu. Maksymalne obłożenie będzie mogło wynosić do 50 proc. wszystkich dostępnych miejsc. Te instytucje również będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

 Imprezy okolicznościowe

Od 15 maja imprezy okolicznościowe, takie jak wesela i komunie, będzie można organizować na zewnątrz z limitem do 25 osób . Będzie można bawić się jedynie na świeżym powietrzu.

 Sport - publiczność

Dla wielu fanów sportu ważną wiadomością będzie również fakt, że w obiektach sportowych na świeżym powietrzu znaleźć będzie mogła znaleźć się publiczność. Trybuny będą mogły być zapełnione maksymalnie w 25 proc.

Luzowanie obostrzeń w Polsce - 29 maja

Imprezy okolicznościowe wewnątrz

Premier podał, że możliwe będzie zorganizowanie imprez okolicznościowych takich jak wesela i komunieOgraniczenia, jakie czekają podczas takich wydarzeń to limit do 50 osób. Te wydarzenia będą musiały odbywać się również w reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

Otwarte kina i teatry

Od 29 maja do działalności będę mogły wrócić także kina i teatry wewnątrz budynków. Korzystać z nich będzie można w 50 proc. obłożeniu. Ich działalność również będzie musiała odbywać się w reżimie sanitarnym

Reklama

ZAPRASZAMY

DO NASZYCH POKOI

POKOJE.ZAKOPANE.PL

Statystyki strony

6410128
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Od początku
1526
4247
23158
6349247
116191
167152
6410128