W dniu wczorajszym ( 24.02.2020) rozpoczęły się VII Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych w Zakopanem pod patronatem honorowym Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.Organizatorem zmagań sportowych jest Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem  wraz z Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem. Zmagania sportowe będę odbywały się na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, na stokach narciarskich w Suchem i Witowie ,obejmując takie dyscypliny jak narciarstwo alpejskie, snowboard, biegi narciarskie, łyżwiarstwo. W VII Igrzyskach wystartuje 117 uczestniczek i uczestników, którzy reprezentować będą 11 szkół cechowych z terenu nie tylko Małopolski ale także Katowic,Krakowa,Tarnowa,Poznania,Rawy Mazowieckiej. Tak liczny udział młodzieży w rywalizacji sportowej to realizacja kilku celów Igrzysk polegających na popularyzacji sportów zimowych wśród młodzieży, promocji zdrowego stylu życia ale również integracji środowisk uczniowskich, nauczycielskich szkól cechowych i izbowych.