W środę 16 października 2019 roku w samo południe Szkoła Branżowa Pierwszego Stopnia przy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem obchodziła Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia w szyku uczniów pierwszych klas (sześć pierwszych klas) przez Dyrektora Szkoły Artura Skiepko. Po wprowadzeniu sztandaru cechowego i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło ślubowanie uczniów pierwszych klas. Uroczystość prowadziła pani Dyrektor biura Cechu Władysława Skupień. Odbyło się też wręczenia świadectw czeladniczych (jedno mistrzowskie) absolwentom oraz pasowanie na czeladników i mistrza przez starszyznę cechową. Starszy Cechu Franciszek Kaletka pogratulował "świeżo upieczonym"czeladnikom zdobycia upragnionych zawodów i zachęcał w przyszłości do zakładania zakładów rzemieślniczych. Ciekawą inscenizację "zebranie rady uczniów" zaprezentowali uczniowie pierwszych klas pod kierownictwem Pani Elżbiety Róg. Na zakończenie uroczystości wszystkich gości zaproszono na obiad, poczęstunek i symboliczną lampkę wina.