19 czerwca w budynku przy ulicy Kasprusie w Szkole Branżowej I Stopnia Cechu Rzemiosł Rożnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem odbyła się uroczystość zakończenia Roku Szkolnego i pożegnanie absolwentów Szkoły Cechowej. Uroczystości prowadziła Pani Magdalena Gościej.

Pani Dyrektor szkoły Barbara Jachymiak powitała wszystkich zebranych a wśród nich Prezesa Zarządu – Starszego Cechu Franciszka Kaletka, Wiceprezesa Zarządu – Podstarszego Cechu Kazimierza Dudzika, Wiceprezesa Zarządu – Podstarszego Cechu Edwarda Chyc -Magdzin, dalej nastąpiło rozdanie świadectw ukończenia szkoły, rozdanie nagród i dyplomów za dobre wyniki w nauce jak również wzorową postawę w samorządzie szkolnym. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim wyników i świadectw oraz pożyczyła miłych wakacji a absolwentom III klasy pogratulowała ukończenia szkoły.

Absolwenci wręczyli róże swoim nauczycielom i mistrzom nauki zawodu.

Grono pedagogiczne i samorząd uczniowski pożegnali Panią Dyrektor Barbarę Jachymiak oraz Pana Wojciecha Zycha nauczyciela matematyki i informatyki, którzy kończą pracę w naszej szkole. Podziękowanie w imieniu Zarządu Cechu złożył Prezes Franciszek Kaletka oraz pogratulował wszystkim uczniom świadectw i promocji do następnych klas.

Absolwentom III klas ukończenia szkoły i przypomniał żeby porozumieli się z mistrzami i składali dokumenty do Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu o egzamin czeladniczy z praktycznej nauki zawodu. Następnie przedstawiony został przez uczniów naszej szkoły program artystyczny. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Po zakończeniu zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek, który zasponsorował Członek Zarządu Pan Maciej Rzankowski z Firmy „Samanta”

Tekst: Franciszek Kaletka, fot. Józef Piech

Zobacz więcej zdjęć