23.10.2009 w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem odbyło się uroczyste wręczenie świadectw czeladniczych tegorocznym absolwentom, połączone z obchodami Dnia Nauczyciela.

Prócz mistrzów szkolących na zaproszenie Zarządu Cechu na uroczystość przybyli: Starosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Gąsienica Makowski, Naczelnik Wydziału Edukacji - Anna Pęksa, Wiceburmistrz miasta Zakopane - Jan Gąsienica Walczak, Prezes Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu - Tadeusz Szewczyk wraz z Dyrektorem Izby - Czesławem Krupą.
Dyrektor ZSZ im. A. Dziedzica - Ewa Duda oraz kierownik praktycznej nauki zawodu - Justyna Trzebuniak.

Starszy Cechu Franciszek Kaletka wraz z Prezesem Izby - Tadeuszem Szewczykiem wręczyli 60 świadectw czeladniczych a także 4 dyplomy mistrzowskie.
Zakłady rzemieślnicze zrzeszone w Cechu na przestrzeni 10 lat wyszkoliły ponad 1350 uczniów, a obecnie w zakładach tych szkoli się 394 uczniów w różnych zawodach. W tym roku szkolnym zawartych zostało ponad 150 umów. Najliczniejszą grupę uczniów stanowią fryzjerzy, kucharze, cukiernicy, stolarze, elektrycy, murarze, mechanicy pojazdowi.

Na wniosek Zarządu Cechu przyznane zostały odznaczenia oraz listy gratulacyjne dla rzemieślników, za uzyskane osiągnięcia w pracy zawodowej oraz aktywną działalność społeczną na rzecz środowiska rzemieślniczego.

Na zakończenie absolwenci dziękowali nauczycielom i mistrzom szkolącym za wkład i trud jaki włożyli nie tylko w edukację, ale także w wychowanie. Wiedza i doświadczenie, jakie zdobyli w szkole i zakładach rzemieślniczych, ma pomóc w dalszym życiu zawodowym, ale jest też początkiem drogi do dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Mamy nadzieję, że tak się stanie.